خلق جلوه های ویژه با آموزش افترافکت

امتیاز 5.00 ( 1 رای )

اگر می خواهید بدانید که بسیاری از فیلم ها و انیمیشن های دنیا که در صحنه هایی زیادی از فیلم جلوه های ویژه استفاده می کنند از چه نرم افزاری استفاده می کنند. یا قصد دارید خودتان این توانایی را بدست آورید که انیمیشن یا تصاویر متحرک بسازید باید به شما شرکت ادوبی و آموزش افترافکت را معرفی نماییم. افترافکت نرم افزاری بسیار فوق العاده برای ثبت خلاقیت ذهنی انسان از طریق ساخت جلوه های ویژه و انیمیشن های متحرک است.

برای معرفی افترافکت بهتر است دو مورد که فلسفه این نرم افزار را تشکیل می دهد بیان کنید. اول جلوه های ویژه، متحرک سازی تصاویر که آن را موشن گرافیک نامیده اند. اگر قصد شروع آموزش افترافکت را دارید بهتر است با مفهوم این دو کلمه بیشتر آشنا شوید.

جلوه های ویژه به تمام مواردی گفته می شود که در ذهن انسان وجود دارد و امکان پیاده کردن آن یا وجود ندارد یا بسیار سخت و هزینه بر است مانند ایجاد انفجار یا تصادف وحشتناک که امکان پذیر است اما با صرف هزینه زیاد یا ساخت ربات غول پیکر یا دایناسور که عملا امکان پذیر نیست.

مورد دوم موشن گرافیک می باشد که به معنای متحرک سازی طرح های گرافیکی است که نمونه های فراوان آنها را در تیزرهای تبلیغاتی مشاهده می کنید. همانطور که متوجه شدید افترافکت نرم افزاری بسیار قدرتمند در نوع خود می باشد که با فراگیری دوره های آموزش نرم افزار افترافکت می توانید به راحتی وارد بازار کار شوید.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برای ساخت فیلمی کامل که دارای جلوه های ویژه باشد شما باید از سایر نرم افزارهای مکمل این حوزه مانند پریمیر، مایا و ۳d مکس استفاده نمایید.

Adobe After Effects CC 2017 v14.0.1 Latest Version Download 768x468 - خلق جلوه های ویژه با آموزش افترافکت

آموزش افترافکت و امکانات کلیدی این نرم افزار

از جمله امکانات و کاربردهای نرم افزار افترافکت می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • یکی از ویژگی های نرم افزار آفرینش اشکال متحرک دو بعدی و سه بعدی و امکان سایه دادن به این شکل ها
  • افترافکت به شما این امکان را می دهد که جلوه های بصری متحرک با کامل ترین طیفی رنگی را خلق نمایید همچنین هماهنگی این نرم افزار با سایر نرم افزارهای شرکت ادوبی باعث افازیش کیفیت فیلم های خروجی شما می گردد.
  • با استفاده از نرم افزار افترافکت می توانید پیش نمایشی از تمام عملکردهای خود داشته باشید و با استفاده از ویژگی لایه بندی کارها همانند نرم افزار فوتوشاپ بالاترین کیفیت خروجی را داشته باشید.

شاید تصور کنید که قابلیت های بالای این نرم افزار استفاده از آن را پیچیده می کند اما جالب است بدانید که کار با این نرم افزار بسیار جذاب و آموزش افترافکت یکی از پرطرفدارترین دوره های آموزشی فعلی می باشد

93 بازدید